1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
worty [1.4K]
3 years ago
8

A hair salon uses 4 bottles of shampoo for every 3 bottles of conditioner

Mathematics
1 answer:
liraira [26]3 years ago
8 0

Answer:

4 8 12 16

3 6 9  12

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLS HELP ILL MARK YOU AS BRAINLIEST
Alenkasestr [34]

Answer:

a= 78

Step-by-step explanation:

To solve subtract:

180-102= 78

Hope this helps!

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Log√30 - log√6 + log√2
Arada [10]

Assuming, it's decimal logarithm.

<h3>\log\sqrt{30}-\log\sqrt6+\log\sqrt2=\log\dfrac{\sqrt{30}\cdot\sqrt2}{\sqrt6}=\log \sqrt{10}=\dfrac{1}{2}\log 10=\dfrac{1}{2}\cdot 1=\dfrac{1}{2}</h3>
3 0
3 years ago
does anyone know this ?? pls help its a test !!! i'll give u brainliest and 15 points !! pls show work
saul85 [17]

Answer:

DBC = 50 degrees

Step-by-step explanation:

180 - 80 = 100

2x = 100

divide by 2

x = 50

so

DBC = 50 degrees

7 0
3 years ago
The director of Washington County Animal Services wants to learn more about the adoptable pets in local animal shelters. Which o
White raven [17]
The answer should be option C
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Express this rate as a unit rate: $50 for 4 days of work. Note: You must label your unit rate.
Andrews [41]

Answer:

12.50 dollars per day

Step-by-step explanation:

This is a fraction equal to

50 dollars ÷ 4 days

We want a unit rate where

1 is in the denominator,

so we divide top and bottom by 4

50 dollars ÷ 4

4 days ÷ 4

=  

12.5 dollars

1 day

=  

12.5 dollars

day

= 12.5 dollars per day

7 0
3 years ago
Other questions:
  • The sum of 185 and h as an algebraic expressions
    9·2 answers
  • Emmanuel added 8 links per minute to his chain mail. Allesia started 20 minutes after Emmanuel and added 13 links per minute to
    10·2 answers
  • Brian had 42 class fair tickets to sell. He sold 5/6 of the tickets. How many tickets did Brain sell?
    9·2 answers
  • Alec and Kiara went to Freddy's Yogurt Shop for frozen yogurt. Alec got 8.6 ounces of strawberry frozen yogurt, and Kiara got 8.
    7·2 answers
  • A bag of balloons contains 4 red balloons, 12 green balloons, 14 yellow balloons, and 7 orange balloons. What is the probability
    13·2 answers
  • Will give brainliest
    5·1 answer
  • Luis is making quilts for sewing class. He will use 21 yards of yellow fabric, 10.2 yards of green
    14·1 answer
  • Part c
    5·1 answer
  • Seventy thousand in standard form
    6·2 answers
  • Attached geometry question. Please help. 100 points, will mark branliest.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!