Answer:40
Step-by-step explanation:
dividing 1200 by 600 is 2
so you would do the same for 80
Answer:
no idea sorry!!
Step-by-step explanation:
i think its the third but not sure
Answer:
$7.58/lb
Step-by-step explanation:
raw roast: $5.99 per lb
deli roast: $2.99 for 100g
We know the price per lb of the raw roast.
Let's find the price per lb of the deli roast.
1 lb = 454 grams
454 grams / 100 grams = 4.54
1 lb is 4.54 times 100 g
If we multiply the price of 100g of deli roast by 4.54, we get teh price per lb.
$2.99/lb * 4.54 = $13.57/lb
raw roast: $5.99/lb
deli roast: $13.57/lb
difference in price of 1 lb: $13.57 - $5.99 = $7.58
Answer: $7.58/lb
So if the question says at most 30 sq ft than most likely the > is going to go this way even if it has a line that symbolizes equal or more so that kinda narrows it down to 2 and 4. The L is -3ft x 2 Id say 4. Hope I helped