1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zmey [24]
3 years ago
15

Please help quickly thanks :)

Mathematics
1 answer:
tatiyna3 years ago
8 0

Answer:

140 ft hope this helps!

You might be interested in
Which model shows how many 2/5 fits into 2
ELEN [110]

Answer:

vfjan;nkbivldnsobi;nsf

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Wich numbers are rational (r) or irrational (i)? 68,18/42,70.2329,91.154389,5.
skelet666 [1.2K]
68 is rational
18/42 is rational
70.2.29 is rational
91.154389 is rational
5 is 

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
(X-5)(x-5)-3=1<br><br> Value of x, I give 10 points to the best answer, please.
kodGreya [7K]

Answer:x= 7, 3

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Tom drove to visit a museum in Chicago. He traveled at a constant rate of 50 miles per hour for 2 hours. Then he traveled at a c
Dmitry [639]

Answer:

165

Step-by-step explanation:

First, we multiply 50 and 2 to find out how much they traveled first, which is 100. And then, multiply 65 and 1 to get 65 for the second part. Add then, to get 165. Hope this helps!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ITS MY TRIMESTER TEST MY MOM WILL KILL ME IF I FAIL! &lt;3 WILL MARK BRAINLIST!
Masteriza [31]

Answer:

area = area \: of \: two \: semi \: circles + area \: of \: rectangle \\  = 2( \frac{1}{2} \pi {r}^{2} ) + (l \times w) \\  = 2( \frac{1}{2}  \times 3.14 \times  { (\frac{18}{2}) }^{2} ) + (18 \times 4.5) \\  = 254.47 + 81 \\  = 335.5 \:  {ft}^{2}

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve for x<br><br>2x+1=11<br><br>provide explanation please
    9·2 answers
  • Last time, one out of every 4 students in our class was absent. this time, after jen came back only one out of every 5 students
    6·1 answer
  • On a trip to the beach a family spent $350 on hotel, and $275 on food. They rented bikes for $35 and later went to the movies an
    14·1 answer
  • Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent.
    6·2 answers
  • Nate blows up 30 balloons for his birthday party. Nate blows 6 fewer balloons than Miguel. How many balloons does Miguel blow up
    10·2 answers
  • What addition sentence is equal to 3x4
    7·2 answers
  • What is 24.9% in decimal form ?
    11·1 answer
  • One number is eight less than a second number. Twice the first is 12 more than 4 times the second. Find the numbers.
    10·1 answer
  • Pls explain. will mark brainliest ​
    5·1 answer
  • Please Help me to answerthe questions and options are in picture
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!