1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
True [87]
3 years ago
11

Help me with this math question please I'm giving away brainliests​

Mathematics
2 answers:
NemiM [27]3 years ago
7 0

Answer:

181.8

Step-by-step explanation:

cestrela7 [59]3 years ago
3 0

181.8 I beliv have a good day

You might be interested in
Translate into an inequality.
Alex787 [66]
5x-1 is greater than or equal to -11
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with geometry/ algebra
Advocard [28]

Step-by-step explanation:

answer is attached as image

6 0
3 years ago
R-12 evaluate if r= 7
lara [203]

r-12
substitute in r=7
so 7-12 = -5

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 5-pound bag of sugar costs $2.50. What is the price of 1 pound? A) $2.50 B) $1.50 C) $1.00 D) $0.50
34kurt

its D cause 0.50 x 5 = 2.50


7 0
3 years ago
Please solve will give brainliest
Over [174]

Answer: 12

Step-by-step explanation: Since 11 is ruled out, answer is 12 people

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help ! I don’t understand :(
    15·1 answer
  • John bought 3 bottles of an energy drink for $4.50. Write an equation relating the total cost y to the number of energy drinks b
    13·1 answer
  • Select the points on circle B . <br><br><br>F<br><br><br>M <br><br><br>B <br><br><br>J
    15·1 answer
  • The area of a rectangle is 42 ft squared, and the length of the rectangle is 5 ft more than twice the width. Find the dimensions
    8·2 answers
  • WHOEVER ANSWERS CORRECTLY WILL BE BRAINLIEST!
    13·1 answer
  • What is 434 miles in 7 hours as a rate
    8·2 answers
  • P(11,3) Permutations
    15·2 answers
  • What is the possible amount of his store credit (number 5)
    14·2 answers
  • Please help me answer questions 2, 3 and 4!!
    5·2 answers
  • Lee spent c cents to buy five pears. In terms of c and d, how many pears could Lee
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!