1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Misha Larkins [42]
3 years ago
13

Please give me the correct answer ​

Mathematics
2 answers:
Marat540 [252]3 years ago
5 0
Last one :) djsjsjdndnwjdjnd
Naily [24]3 years ago
3 0
The Awnser is the last one
You might be interested in
15 divided by 6 2/3 =<br> A. 100<br> B. 2/14<br> C. 100 1/4<br> D. 2 3/4
Ket [755]
The answer is D. 2 2/3

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
In quadrilateral ABCD, diagonals AC and BD bisect one another: What statement is used to prove that quadrilateral ABCD is a para
nadezda [96]
Hello, Segment AP is congruent to segment CP.
7 0
4 years ago
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $15.57. What is the unit price of the pairs of gloves?
Illusion [34]

Answer:

$5.19

Step-by-step explanation:

→ Write the ratio

3 : 15.57

→ Divide both sides by 3

1 : 5.19

8 0
3 years ago
Help me i dong get this that much​
KengaRu [80]

Answer:

ye

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
If 4x -8y + 9 = 0 and 3y + Mx + 1 0 are parallel find the value of m
Klio2033 [76]

Step-by-step explanation:

please mark me as brainlest

8 0
2 years ago
Other questions:
  • It takes 40 minutes for 8 people to paint 4 walls. how many minutes does it take 10 people to paint 7 walls?
    13·2 answers
  • Consider the point.
    12·1 answer
  • Amelia used 6 liters of gasoline to drive 48 kilometers.How many kilometers did Amelia drive per liter?At that rate, how many li
    13·2 answers
  • Is this correct answer
    8·2 answers
  • Karen earned $33 in 4 hours at her job today. She wants to know how much she could earn tomorrow if she works 10 hours at the sa
    11·2 answers
  • Help me . Asap..............
    9·1 answer
  • A building in a city has a rectangle base. The length of the base measures 70 feet less than three times the width. The perimete
    7·1 answer
  • The manager of a restaurant found that the cost to produce 300 cups of coffee is ​$30.43​, while the cost to produce 500 cups is
    12·1 answer
  • A grocery store sign indicates that
    12·2 answers
  • Last year Ms. Mensher's son was 50 inches tall. This year he is 57 inches tall.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!