1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nadya68 [22]
3 years ago
8

PLEASE HELP ASAP!!!! 40 POINTS

Mathematics
2 answers:
nadezda [96]3 years ago
8 0

Answer:

1. 70%.

2. 45%

3.-15%

4. 20 something%?

5. 50%

Step-by-step explanation:

Nimfa-mama [501]3 years ago
3 0

Answer:

increase of 70%

im not sure sorry!

decrease of 15%

im not sure

im not sure

im so sorry i do not know all of them, but i know some!

You might be interested in
One package of socks cost $7. How many packages can you but with $56?
Akimi4 [234]

Step-by-step explanation:

$7 = 1 package socks

%56 = ??

$56/$7 × 1 package socks

= 8 × 1

= 8 package socks

Hope it helps!

4 0
3 years ago
PLEASE HELP!!!!!!!!! WILL GIVE BRAINLEST!
Marta_Voda [28]

Answer:

Step-by-step explanation:

If the first computer has the same amount of bytes of memory as computers now days then a computer from old days has lower bytes of memory because as computers age they get older and newer models are being made.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How fast is somebody running if they run 26.2 miles in 2 hours
lianna [129]
They are running 13.1 miles per hour since half of 26.2 is 13.1
3 0
3 years ago
The figures shown are similar what is the measure of side DE
gladu [14]
The length of DE is 3 bc they are dilated at a ratio of 1 : 1.5
3 0
3 years ago
What is the ordinate of the point (-9,4)?
statuscvo [17]

Answer:

-9

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How much water will be needed to completely fill a rectangular vase that has a length of 4 inches, a width of 4 inches, and a he
    5·2 answers
  • PLEASE ANSWER ASAP!!!!<br> 3x+x-3/2=0
    6·1 answer
  • If 16-oz bottle water cost $1.44 what is the cost per ounce
    14·1 answer
  • A certain medicine is given in an amount proportion to a patient’s body weight. Suppose a patient weighing 132 pounds requires 1
    9·2 answers
  • Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​
    5·2 answers
  • Is there someone that is on here that will help me with my geometry because I'm not getting any of this, please?
    7·2 answers
  • Please help. due today.
    8·1 answer
  • Ok i hope this is the last one 26 yd.=_in.
    15·2 answers
  • Using the quadratic formula to solve x2 = 5 – x, what are the values of x?
    13·1 answer
  • Find the h.c.f of
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!