Divide by each number below it and find that each does not come out to a whole number except for dividing by 1
$15.00/11 pounds = $1.3636 per pound$20.00/16 pounds = $1.25 per pound 1.363636 - 1.25 = $0.113636 per pound, less
1.363636 × 20 = $27.27 original price for 20lb
You ever get the answers I need them
Answer:

Step-by-step explanation:
1. Multiply both sides by 3.

2. Simplify 3 × 7 to 21.

therefor, the answer is x < -21