Namely, how many times 2/3 goes into 4, well, let's just divide them then
Answer:
A)
- National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
- Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
Answer:
C<B<A
Step-by-step explanation:
C Is smallest
The square root of 400 is 20 so its in the middle
And A is the biggest
C is less than B
B is less than A
Answer:
negative correlation ( age of the car increases value of it decreases)