<h2>D. If subjects knew they were receiving an active treatment, researchers would not have known if any improvement was due to the new medication or to the expectation of <u>feeling </u>better. If the researchers knew which subjects received which treatments, they might have treated one group of subjects differently from the other group.</h2><h2 />
For your question... the answer would be D
Last one D
Step-by-step explanation:
Answer:
A)
- National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
- Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
8 1/4 appe slices is the answer