1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kompoz [17]
3 years ago
6

Explain why 2(z – 1) = 4(z + 5) has one solution. Choose the best response below. The coefficients of z are the same, but the co

nstant terms are different. The coefficients of z are the same, but the constant terms are the same. The coefficients of z are the same, and the constant terms are the same. The coefficients of z are different, and the constant terms are different
Mathematics
1 answer:
umka21 [38]3 years ago
3 0

Answer:

ez

Step-by-step explanation:

t bc im a str8 a strudentyou should of been paying attenshion in class i kow in

You might be interested in
( 0 0
ch4aika [34]
<h2>D. If subjects knew they were receiving an active treatment, researchers would not have known if any improvement was due to the new medication or to the expectation of <u>feeling </u>better. If the researchers knew which subjects received which treatments, they might have treated one group of subjects differently from the other group.</h2><h2 />

For your question... the answer would be D

7 0
3 years ago
Find the missing length round to the nearest tenth I don’t know how to do this
FromTheMoon [43]

Answer:

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please and thaank you
finlep [7]

Last one D

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A box of national brand cornflakes is $2.09 for 12 ounces. A box of store label cornflakes is $3.09 for 20 ounces.
grin007 [14]

Answer:

A)

  • National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
  • Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz

B) The larger box is cheaper per ounce.


C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.

They  would both be the same so there would be no better deal.


4 0
4 years ago
Humma has 3 apples. She slices each apple into eighths. How many 1/4 apple slices does she have?
nlexa [21]
8 1/4 appe slices is the answer
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Multiply.<br> (x + 7)(3x - 2)<br><br> ( please answer with <br> A. <br> B.<br> C.<br> D.
    9·2 answers
  • ms.lu is adding a new room to her house. The room will be a cube with volume 4,913 cubic feet. What is the length of the new roo
    9·2 answers
  • Express the shaded area a fraction,a decimal ,and a percent of the whole please help me
    12·1 answer
  • A child starts at one corner of a cubical jungle gym in a playground and climbs up to the diagonally opposite corner. The origin
    12·1 answer
  • 5n+9=2n solve equation
    10·1 answer
  • 5. Which of the following has the greatest value?<br> A. |18|<br> B. |25|<br> c.|-9|<br> D. |-14|
    13·2 answers
  • I need help with finding the GCF (greatest common factor) of 72,48
    11·2 answers
  • What is 204divided by 9
    13·2 answers
  • Jim’s soccer team has a record of 12 wins and eight losses. Which team below has the same rate of wins and losses?
    5·2 answers
  • Plz help me plzzzzzzz
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!