Answer:
4
Step-by-step explanation:
Your answer would be 4 because if she spent $20 for 2 pairs you would then know that it would be $10 for 1 pair so it would be $40 for 4 pairs therefor Kerry bought 4 pairs of jeans.Hope it helps you!
Answer:
2x+23
Step-by-step explanation: