1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
elena-s [515]
3 years ago
11

2 laundry company one time fee

Mathematics
1 answer:
suter [353]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

I am sorry but what is this suppose to be asking

You might be interested in
A bus leaves Dhaka on Saturday night and is supposed to arrive at Cox’s Bazar at 08 17
guajiro [1.7K]

Answer:

9:34 pm

Step-by-step explanation:

First:

8:17 am

Go back 12 hours

8:17 pm

Round to 8:20

(keep the 3) Minus 43-17=26(3 is in this)

Therefore, 9:34 pm

Sorry if this doesn't make sense, it's hard to explain haha

7 0
3 years ago
Image below.<br> Explain
julsineya [31]

Answer:

No, It is not true

Step-by-step explanation:

First of all, we should have a number in the tenths place, and we don't.

Also, in the hundredths place, we should have 9, not 4.

And finally, the answers should be 0.195, not 0.042.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A school has a boy to girl ratio of 6:7. If there are 288
tatiyna

Answer:

answer would be X=336

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
At the beginning of the year, Zachary had $40 in savings and saved an additional $20 each week thereafter. Isaac started the yea
guajiro [1.7K]

Zachary function:

Z(t) = 40 + 20t

Isaac function:

I(t) = 85 + 11t

Graph each function to see the interval of time when one person has more money than the other.

8 0
3 years ago
How many line segments are parallel to fe
polet [3.4K]
Can you repost with the picture please
8 0
4 years ago
Other questions:
  • The total (after-tax) cost of a laptop computer is $1578.06. The local sales tax rate is 5.5%. What is the retail (pre-tax) pric
    7·2 answers
  • Seth is trying to find the unit price for a package of blank discs on sale at 10 for 5.49, his answer was $1.82 per disc is he c
    8·1 answer
  • What is f(x) = 8x^2 + 4x written in vertex form?
    8·1 answer
  • An appropriate metric unit for the mass of an eyelash.
    11·1 answer
  • A spherical pressure vessel is required to contain 1.5 m3 of compressed natural gas at 22 MPa . If the tank is made of A516 grad
    8·1 answer
  • The circumstance of a circular painting is 15.7 feet. What is the radius of the painting. Use 3.14 for pi and do not round your
    7·1 answer
  • From a barrel of colored marbles, you randomly select 7 blue, 5 yellow, 8 red, 4 green, and 6 purple marbles.
    12·2 answers
  • Y varies directly as x . If x = 6 then y = 18. Find the constant of variation.
    14·1 answer
  • The expression 18a-12 factored is
    13·1 answer
  • 15) Using point-slope form, write the equation to a line
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!