1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Roman55 [17]
2 years ago
11

Write in simplest form: 8t2/(36t) = _____

Mathematics
1 answer:
Anni [7]2 years ago
5 0
4/9 is the correct answer
You might be interested in
Find the total surface area for this triangular prism <br> height - 24cm
Andrej [43]

Answer:

24 cm² is the correct answer

7 0
2 years ago
Please help me and show work please.
UkoKoshka [18]
The answer is B by inspection, there really isn't any work to show. You could check every wrong answer to prove it's wrong but that's not needed. 
4 0
3 years ago
Help I’ll mark you!!
umka2103 [35]

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

Each mark is worth two. We are inbetween the first mark and 0 on the left. Half of two is one. and since we are in the left quadrant we know it to be negative. Looking down, we see that we are exactly one mark down. As a mark is two, ans that we are going down, this will be a negative two. That leaves us with the answer of (-1, -2)

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
william buys a home for 362000. his home is predicted to increase in value 4.5 percent each year. what is the predicted value of
Ratling [72]
Here, A = P (1 + r/n)^nt

Here, P = 362,000
r = 0.045
n = 1
t = 30

Substitute their values, 
A = 362,000 (1 + 0.045/1)^30
A = 362,000 (1.045/1)^30
A = 362,000(3.745)
A = 1,355,508.165

In short, Your Answer would be $1,355,508.165

Hope this helps!
7 0
3 years ago
Assessment started: undefined. Item 1 Freddy pays $840 per year in insurance. How much should he budget monthly for it?
sergeinik [125]
Freddys monthly budget would be $70
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1) 4x-7y=3<br> x-7y=-15<br><br> 2) 9x+8y=15<br> 9x+8y=30
    11·1 answer
  • Lina bought a twenty-ounce bag of Yummios for $2.39. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?
    14·1 answer
  • a Wheel 15 inches in diameter is spun around 4 full turns. What distance,to the nearest inch, did a mark on the edge of the whee
    14·2 answers
  • Joy and Peter were each walking along a straight road. joy walked 1800 meters in 1/3 hour. Peter walked 1/2 of joys distance in
    7·1 answer
  • How do you do the slope on a graph
    11·1 answer
  • Express in logarithmic form for the base. a^b = N
    6·1 answer
  • A set of 10 coins may contain any combination of pennies, nickels, dimes, quarters, or half-dollars. In how many different ways
    9·1 answer
  • Is the area of figure 177 ??​
    15·1 answer
  • The height, h, in feet of a rock above the ground is given by the equation h = -16t^2 + 24t + 16, where t is the time in seconds
    8·1 answer
  • Graph the following equation: y - 3 = (x - 2)
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!