1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marianna [84]
3 years ago
12

Graph the line that represents the equation 3y = 2x + 9.

Mathematics
1 answer:
dolphi86 [110]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please answer I need by tonight explain a little thanks
brilliants [131]
The answer is J, t = 1/9u
4 0
3 years ago
Mercedes is helmet diving at a location of -20 feet. The breathing tube attached to her helmet reaches an oxygen tank at a locat
-BARSIC- [3]

Answer: B

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Heeelllpppppppppppppppp
horrorfan [7]

Answer:

2/5m - 1/5

Step-by-step explanation:

2(1/5m - 2/5) + 3/5

= 2/5m - 4/5 + 3/5

= 2/5m - 1/5

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help ASAP ‼️<br> The subject is trigonometric ratios.
postnew [5]

Answer:

4/9 that's the answer tan s = opp/adj

7 0
3 years ago
Who wants 100 points<br> you also get brainliest if you answer this question... 6+9=?
FrozenT [24]

Answer:

6+9=15

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • 4 x (6x50) find the product
    6·2 answers
  • Length of a bed, using a mental benchmark, width of a door) how many yards? Need answer ASAP Thanks
    7·1 answer
  • what do you notice about the corresponding coordinates of the preimage and image after a reflection across the x-axis
    8·1 answer
  • Organization is the key to an effective speech. Proper organization allows for a logical flow of words and ideas in a speech, ma
    12·1 answer
  • The solution to the equation (2/3)x - 4 = 6 is x = -3
    11·1 answer
  • What is the perimeter of the figure?​
    13·2 answers
  • Graph the function in the image.
    13·1 answer
  • A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
    13·1 answer
  • What is the product?<br> 5<br> -2<br> Х<br> -6 2
    15·1 answer
  • The perimeter of the triangle below is 73 units. Find the value of x.
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!