Answer: 1852.5 cubic inches
Step-by-step explanation:
The Volume of cuboidal box is given by:-

Given: The length of box =
The width of the box =
The height of the box =
Now, the volume of box is given by:-

2 oranges cost $2 . $9 - $2 = $7
then 12 apply of Lisa and 6 apples of Jeremy
= 18 ÷ 7 = 2.57. $2.57 for 6 apples
2.57 ÷ 6 = 0.43 each apple
Answer:
Step-by-step explanation:
AP = 8, 24 , 40....
a = 8 , d =16 , n =98 , An = ?
an= a +(n-1)d
an = 8+97*16
an=8+1552
an=1560
hope it helps you..
Answer:
yes
Step-by-step explanation:
All you need to do for this really is use a calculator and confirm answers are correct and they are. After that you need to show your work to prove the answers are correct.
Answer:
? = 32
Step-by-step explanation:
Because 8 times 4=32 plus 2 = 34 and therefore t=4 8 times 4 again plus 2 = 34 so 32 plus 2 =34
Plz give brainliest