1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vikentia [17]
3 years ago
12

We hat does (-9) mean

Mathematics
1 answer:
siniylev [52]3 years ago
3 0

Answer:

(-9) still means -9 it doesn't really mean anything thou....but if u have another number besides it then it means to multiply like maybe 2(-9)then it will be -18...... but if it is just (-9) then it doesn't mean anything.....

You might be interested in
15 billion in numerals?
Leokris [45]
A billion has 9 zeros. So
15,000,000,000
:)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
60 marks out of 75 full marks<br>express in percent<br><br>​
DochEvi [55]
80 percent

Explanation:
Divide 60 by 75 and get the outcome of .80
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please what is the answer?
nirvana33 [79]

Answer:

the answer is 9730.06

Step-by-step explanation:

india is a blooody country

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Brooklyn bought 9 chicken wings for $12. What was the cost of the wings in wings per dollar?
Vikentia [17]

Answer:

3/4 wings per dollar

Step-by-step explanation:

We want to find wings per dollar

9 wings/ 12 dollars

Divide top and bottom by 3

3/4 wings per dollar

3 0
3 years ago
Pauline bough five tickets for concert he paid a 2% service charge for buying them online. His total cost was $92.40 what was th
zhenek [66]
92.40×.02=1.84
92.40-1.84=90.56
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Pls someone find the answer to this question...i have exam tomorrow​
    6·1 answer
  • Find measure dbc <br> 19<br> 22<br> 23<br> 161 <br> HELP !!!
    10·1 answer
  • Bill and Lisa are surveying their classmates about their summer reading. Their questions are given below:
    7·1 answer
  • Mia had $500 in her account after 5 years. If she got an
    13·1 answer
  • Hey need help asap! Can you please find the ending solution to this
    13·1 answer
  • Find the unit rate.<br><br> $4.80 for 6 cans<br><br> The unit rate is $<br> per can.
    5·2 answers
  • How is absolute value used to determine MAD
    6·1 answer
  • Hi guys I need help..... <br> How do you move on??
    7·1 answer
  • #3 is what I need help on
    8·2 answers
  • Is my answer correct?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!