1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
77julia77 [94]
3 years ago
11

Evaluate the expression. When x = 10 X2 - 8x + 11

Mathematics
1 answer:
serious [3.7K]3 years ago
3 0

Answer:

31

Step-by-step explanation:

You might be interested in
HELP ME PLZZ I NEED HELP WITH THIS!!
Alina [70]

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

First add 50 and 40 to get 90. Then multiply that by 0.05 to get 4.5.

8 0
3 years ago
If x is Equal to 7, what is 7 divided by 3 and round it up
VikaD [51]

Answer:

2.3 or 2

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
A linear function contains the following points.
Softa [21]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

its 5

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me and show your work thanks
GREYUIT [131]

Answer:

D) $8.20

Step-by-step explanation:

82 x 0.1 = 8.2

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the length of the hypotenuse? If necessary, round to the nearest tenth.
belka [17]

Answer:

C=5

Step-by-step explanation:

hope this helps

so sorry if this is the wrong answer

plz mark brainliest if correct answer

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Together a computer, monitor, and printer cost $1,775. The monitor cost $300 less than the computer and the printer cost $50 mor
    9·1 answer
  • Which pair of measurements is not equivalent? 24 feet, 8 yards 24 inches, 2 feet 10 feet, 120 inches 3 miles, 15,480 feet
    12·1 answer
  • 2: Please help. What is the equation of the circle?
    8·2 answers
  • At a grocery store, blueberries come packaged in 8-ounce containers for $2.80. At a farmer's market, blueberries cost $4.20 for
    15·1 answer
  • How do I find the X intercept?
    14·1 answer
  • What is the GCF of 105,30 and 75 and How?
    14·2 answers
  • Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
    6·1 answer
  • HELP PLS ASAPPPPPPPPPPPPPP
    15·1 answer
  • Help pleaaaase it’s urgent
    7·1 answer
  • Answer the question below, and then fill in the blanks if necessary.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!