Answer:

Step-by-step explanation:
a.


See attached diagram.
b.

Answer:
$5
Step-by-step explanation:
To find the unit price, we have to divide the price, $25, by the number of units, 5.
= 5
So, the unit price is $5 per pound.
Good luck ^^
they are supplementary angles
Answer:
-3x+24
Step-by-step explanation:
Answer:
It's C
Step-by-step explanation:
Simplify the expression