1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
madam [21]
2 years ago
11

I need helppp what’s the answerrr?!!?

Mathematics
1 answer:
nevsk [136]2 years ago
6 0

Answer:

3,240

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solve the inequality: 2(4+2x)≥5x+5
MA_775_DIABLO [31]

Answer:  solving for x would be x ≤ 3

Step-by-step explanation:

Hope this helps! have a good day!

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If two men can paint two rooms in two hours, how long will it take for one man to paint one room
Mrac [35]
Each room would be 1 hour because it say that two rooms get painted in two hours <span />
6 0
3 years ago
Solve each system of equations by substitution<br> -4x+y=-5 and 2x+y=7
Nadya [2.5K]

Answer:

(2,3)

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
1. Angela was doing her homework when her dog bit
grandymaker [24]

Answer:

t(n)=8n-4

Step-by-step explanation:

8 is the common difference and -4 is the 0th term.

5 0
3 years ago
A bucket holds 6 liters of water. If a ladle can scoop out 1/5 of a liter, how many scoops will it take to empty the bucket?
Anna71 [15]

Answer:

The answer is 30 scoops.

Step-by-step explanation:

6/(1/5) is also equal to 6x5. If we do this problem 6x5 we get 30.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write a decimal equation that has a product of 3.15
    11·1 answer
  • What is step two in the problem solving process
    10·1 answer
  • Octavio Harvey wants the photocopy of a document that measures 6 centimeters by 9 centimeters enlarged by a factor of 3.
    6·1 answer
  • Kelly, Matt, and Bo are sharing 2 pizzas equally. How much pizza does each person get?
    13·1 answer
  • A guitar originally priced at $240 is on sale with a 30% discount. How much will you pay for the guitar?
    5·2 answers
  • Find the product. Enter the product in simplest form.
    10·1 answer
  • What is the measure of angle P?<br><br> Round only your final answer to the nearest hundredth.
    10·1 answer
  • A washer and a dryer cost $757 combined. The washer costs $57 more than the dryer. What is the cost of the dryer?
    14·2 answers
  • For every 9 customers, the chef prepares 2 loaves of bread.
    5·1 answer
  • What is 100 x 256 - 468 + 376=
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!