1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qwelly [4]
3 years ago
14

PLEASE HELP ME!!!! Like I have 8 assignments missing in math this is too stressful

Mathematics
2 answers:
melisa1 [442]3 years ago
7 0

Answer:

15

Step-by-step explanation:

5 x 3=15

Otrada [13]3 years ago
4 0

Answer:

15

Step-by-step explanation:

6 divided by 2 is 3 and 21 divided by 7 is also 3 so just multiply 5 by 3 and its 15

You might be interested in
How do i factor this?
Jet001 [13]
You need to watch a video on polynomials, that's how i learned to factor Polynomials

 https://www.youtube.com/watch?v=5MA1eZVegg4 - click on the uploader and you'll find how to factor it. 

i can't GIVE u the answers but YOU WILL LEARN IT :)
3 0
3 years ago
What would the value of X be on this one?
Tanzania [10]

Answer:

i think it's 51 because if you add 106 and 23 together it's 129 then 180-129= 51

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
For t=2 , 14t−3t is equal to ____? and 3t−14t is equal to ____?
const2013 [10]

Answer:

14t-3t=22

  1. 3t-14t= -22
  2. where there is t multiply by 2
8 0
2 years ago
A 15 oz box of cereal cots 3.75 how much does a 21 oz box cost
MariettaO [177]

Answer:

$5.25

Step-by-step explanation:

3.75/15= 0.25 per oz

0.25* 21= 5.25

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What kind of triangle is this?<br> A.obtuse<br> B.supplementary<br> C.acute<br> D.right
BigorU [14]
B, a supplementary triangle because it all adds up to 180 degrees.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • An equilateral triangle is dilated by a scale factor of 3. If a side of the original triangle is 6, what is the measure of a sid
    13·2 answers
  • Given that ƒ(x) = x² + 5x, evaluate ƒ(-2).<br><br> -6<br> -14<br> 7
    15·1 answer
  • Mel bought some shirts for $15 each, Joe bought 3 less shirts than Mel for $18 each together they spent $111 how many shirts did
    10·1 answer
  • Determine the equation of each of the following parabolas
    11·1 answer
  • Pls help! I need to know if this is right! 50 points!
    6·2 answers
  • For a school play, the teacher asked the class to set up chairs in 20 rows with 25 chairs in each row. After setting up all the
    10·2 answers
  • NEED HELP IM BEGGING YOU PLEASE!!!!!!!!!!!!!
    9·2 answers
  • ALG 2<br> 7x+y=9<br> solve for y
    12·1 answer
  • Answer questions 10 and 11
    15·2 answers
  • What number should go in the empty boxes to complete the calculation for finding the product of ​
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!