Answer:
52.5
Step-by-step explanation:
Answer: candies are us has a better offer
Step-by-step explanation:
for the candies r us website, the price of the candies is 30*6 then times 0.8=$144
and for waxz, if you buy 3 get 1 free, then you at least have to buy 3 candies 9 times, and that would be 18*9 which equals 162, which is more expensive then waxz
hope this helps!
please make me brainliest! thanks!
X= base
Area= 1/2(base)(height)
24=1/2(b)(4)
24=(4*1*b)/2
24=4b/2
Divide 2 into 4
24=2b
Divide both sides by 2
12=b
base= x= 12 units
Hope this helps! :)

<h3><em>i </em><em>hope</em><em> it</em><em> helps</em><em> u</em><em> ☠️</em></h3>
Answer:
-4
Step-by-step explanation: