1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Shalnov [3]
3 years ago
5

What is the slope of the line?

Mathematics
1 answer:
drek231 [11]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

2/3

You might be interested in
Is this right? IDK I need help!!!
True [87]

Answer:

um... you are wrong

Step-by-step explanation:

its the the last one

you can't add when its division

you can change exponents from 1/x^-2

to   x^2

<h2><em><u>I nweed brainliest</u></em></h2>
5 0
3 years ago
Write 17 as a decimal. <br> ----<br> 20
Kay [80]

Answer:

0.85

Step-by-step explanation:

17/20=0.85

4 0
3 years ago
Please help me I don't understand this
Svetlanka [38]
YOU JUST DO 28*7 and you get 196
8 0
4 years ago
Someone please help I need this as fast as possible<br> GIVING 20 POINTS
baherus [9]
Answer
(10x+15) + (5x)=180
X=11
4 0
3 years ago
22 less than 6 times a number is 92. What is the number?
Romashka [77]

Answer:

n=19

Step-by-step explanation:

6n - 22 = 92

    + 22 +22

----------------------

<u>6n</u> = <u>114</u>

6      6

n = 19

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 1. Draw diagrams illustrating the relationship between the following sets of real numbers: (a) rational and irrational numbers (
    8·1 answer
  • Question 2
    7·2 answers
  • Help plz ...................
    14·1 answer
  • What is 7 3/8 + 2 1/8
    14·2 answers
  • Examine the system of equations.
    9·1 answer
  • Question 2
    5·1 answer
  • Find the mean of the set of data. round to the nearest 10th if necessary.
    5·1 answer
  • PLLsS HElP!!!!!! Im failing math and i need to turn in work
    15·1 answer
  • How do you this question (pre-cal)
    14·1 answer
  • At the luau, a vender was selling 5 leis for $25. what is the unit price?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!