-6,0
i hope this helps and the y intercept is
0,8
<u>Answer:</u> She misses 56 times at a soccer practice.
<u>Step-by-step explanation:</u>
Let the goals she misses be 'x'.
According to the question:

These two ratios follow direct relationship, so:

Hence, Vonna misses 56 times at a soccer practice.
Answer:
D. $5.37
Step-by-step explanation:
We need to figure out how much grapes cost per pound
Change the mixed number to an improper fraction
7 1/5 = (5*7+1) /5 = 36/5
$12.89 / 36/5
Copy dot flip
12.89 * 5/36 = 1.79 per lb
If we are purchasing 3 pounds, we will multiply by 3
3 lbs * $1.79 / lb = $5.37
A: 8293
B:8393738283737383838373738
C:82837282073
D:9193