This is an infinite loop display
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
Answer:
63 students.
Step-by-step explanation:
x students.
34 have science 28 have math 5 math and science 6 neither.
6 neither means there were at least 6 students so our number goes up to 6 students.
34 have science 28 have math 5 have both.
34-5 and 28-5
29 and 23
29+23 is 52 +5 is 57 +6 is 63.
63 students.
HOpe this helps!
Merry Christmas!