1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
V125BC [204]
3 years ago
12

Please help soon What is m

Mathematics
1 answer:
uranmaximum [27]3 years ago
3 0
The answer to your problem is 69
You might be interested in
A bike with an original price of $90 is discounted 40%. What is the sale price?
Mila [183]
So you do $90 times .40 because 40%=.40 then next you set up your problem

90x.40=36


In total the sales price is $36
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y = x-2<br> What is the y-intercept of this line?
serg [7]

Answer:

I love algebra anyways  

the ans is in the picture with the steps  

(hope it helps can i plz have brainlist :D hehe)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
-0.38 (8 repeating) written as a fraction is _____.
natulia [17]

Answer:

\frac{7}{18}

Step-by-step explanation:

We first let 0.38 (8 being repeated) be T.

Since z is recurring in 1 decimal places, we multiply it by 10. 10z = 3.88

Next, we subtract them. 10 r T 3.88 0.38 9x 3.5

Lastly, we divide both sides by 9 to get IC as a fraction. 3.5 T 9 35 90 7 18

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mia's work to find the slope of a trend line through the points (3, 10) and (35, 91) is shown below. Mia's Work Step 1 StartFrac
gogolik [260]

Answer:

Mia switched the numerator and the denominator.

Step-by-step explanation:

i got it right on edge 2020

and uh also because its y2 - y1 over x2 - x1, not x2 - x1 over y2-y1.

7 0
3 years ago
If one inch represents 5 feet, what dimensions would you use to make a scale drawing of a building 30 feet by 65 feet?
iogann1982 [59]

Answer:

30×5=150 feet and for 65 feet 65×5 = 325

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Julio has 47 marbles.He keeps his two favorite marbles,then equally shares the ramaning marbles between 5 friends.How many marbl
    8·1 answer
  • You estimated the average rental cost of a 2 bedroom apartment in Denton. A random sample of 16 apartments was taken. The sample
    6·1 answer
  • The perimeter of a field is 120 yards. what is the length and width?
    10·1 answer
  • Bill has enough money to buy no more than 1/2 pound of cheese. how much cheese could he buy?
    9·1 answer
  • Marneshia walked three over eight of a mile in three over five of an hour. What equation can be used to calculate her unit rate
    13·1 answer
  • Which is better to buy a 12.5 oz bag of Doritos for $3.79 or a 3 oz bag for $1.00. Write each rate
    10·1 answer
  • Someone please help!
    13·1 answer
  • What is the value of the digit 9 in the attendance at the redskins vs titan game
    15·1 answer
  • Find the slope of the function in the table
    13·1 answer
  • Raj recorded the scores of six of his classmates in the table.
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!