1.49/6 = 0.248 per oz
3.59/13 = 0.276 per oz
lowest price is A. 6 oz for 1.49
Answer:
$16.25 $15.95 $15.75
Step-by-step explanation:
because a 15% tip is $3.00
Answer:
You would use the formula y=mx+b, where m is the slope and b is the y intercept.
Step-by-step explanation:
If the slope was 1/2 and the y intercept was 2, it would be y=1/2x+2