1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudiy27
3 years ago
5

What is the measure of HJ?

Mathematics
1 answer:
victus00 [196]3 years ago
8 0

Answer:

27

Step-by-step explanation:

As u can see there is 27 u can upset it to j

You might be interested in
Write an equivalent fraction with the given denominator. 3/16 = ___ /48
natita [175]
You multiply 3/16 by 3 and you should get 9/48
4 0
3 years ago
Coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee
Anna007 [38]

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Anyone plzzz this is due in an hour!!!! Will mark the brainliest
Crazy boy [7]

Answer:

C. Rectangle

Step-by-step explanation:

It will result in to a rectangle

6 0
3 years ago
What is the value of the angle marked m?<br> Note: m is not a straight line!
Vadim26 [7]

Answer:

m = 145 °

Step-by-step explanation:

In the given figure XYZO

∠X + ∠Y + ∠Z + ∠XOZ = 360°

∠XOZ = 360 ° - 33 ° - 22 ° - 90 °

= 360 ° - 145 °

= 215 °

∠ m + ∠ XOZ = 360 °

∠m = 360 ° - 215 °

= 145 °

7 0
2 years ago
What is the length of a line segment that extends from (-3 , 4) to (4, 4)?
PolarNik [594]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

using the distance formula

√(4- -3)^2 + (4-4)^2

√49

7

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find x.<br><br> Answer choices <br> 7<br> 7√2<br> √14
    11·1 answer
  • Perform the indicated operation. 15 - (-11) 4 -4 26 -26
    10·2 answers
  • What is 540% as a decimal
    13·2 answers
  • WHAT IS THE MEDIAN pls help
    10·1 answer
  • *15 Points* Answer the question and I will give you BRAINLIEST!
    13·1 answer
  • Given f(x) = -3x - 1, solve for f(x)= -4​
    14·2 answers
  • Harmons and Smiths are having a sale on apples. Harmons charges $1.25 for 5 apples. Smiths charges $2.04 for 6 apples. Find the
    11·1 answer
  • 2 2/3 +2 2/3 + 2 2/3 +2 2/3
    12·2 answers
  • A water bottle company is designing a new larger cylindrical water bottle that is intended to hold 4 times as much water as the
    6·1 answer
  • Dennis drove for 12 minutes and went 8% miles in that time. At this rate, how many miles can he drive in 1 hour?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!