1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
il63 [147K]
3 years ago
13

PLS HELP!!! ANSWER ASAP PLS!!!!!

Mathematics
1 answer:
Usimov [2.4K]3 years ago
8 0

Answer:

0.563>0.536

Step-by-step explanation:

Its greater

You might be interested in
Five friends will share equally 1/2 yard of felt for an art project. How much felt will each friends get
eimsori [14]
The app will only let me give one photo at a time, so here's part 1.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Divide 254 by 11.8. Round your answer to the nearest hundredth. A. 20.97 B. 21.53 C. 21.35 D. 22.07
Rainbow [258]
The answer is B 21.53
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
For which values of k, do the pair of linear equations
Allushta [10]

Answer:

a unique solution......

6 0
3 years ago
A pizza has 8 slices and papa gino's sells the whole pizza for $16. What is the unit rate for a slice of pizza?
BabaBlast [244]

Answer:

It would be $2 per piece, because 16 divided by 8 is two.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 158% of 200?
Amanda [17]
You would do 200 times 1.58 and that gets you 316 hope this helps :)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Charlie runs at a speed of 3 yards per second. About how many miles per hour does Charlie fun?
    8·2 answers
  • Solve for b 3(b-2) =2b+9
    9·2 answers
  • Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
    7·1 answer
  • Can the question in the picture below be answered?
    14·1 answer
  • a weather forecast predicts a 30% chance of rain for each of the next three days. describe a way to simulate the chance that it
    13·1 answer
  • Pls help this geometry
    14·2 answers
  • Which equation represents the line containing (0,-2) and (2,-1)?
    15·1 answer
  • What is an equation of the line that passes through the points (0, 3) and (5, -3)?
    6·1 answer
  • When sketching a parabola, use ______ to make both sides even and avoid extra calculations.
    15·2 answers
  • A motorcycle consumes 5 gallons of gas for 300 miles and 7 gallons for 420 miles. Calculate the rate of change per gallon of gas
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!