1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitrij [34]
3 years ago
5

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, If necessary. $290 for 12ft

Mathematics
2 answers:
xxTIMURxx [149]3 years ago
8 0

Answer:

$24.17 per feet

Step-by-step explanation:

290/12=24.1666...

24.16666 rounds to 24.17

9966 [12]3 years ago
6 0

Answer:

24.17

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Did you hear about the two punsters who told a lot of jokes
Anni [7]

Answer:

NO

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What can you conclude about the angles formed by two parallel lines cut by a transversal?
n200080 [17]

°Alternate interior angles are equal
°Corresponding angles are equal
°Vertically opposite angles are equal
°Angles on the same side of tranversal are supplementary

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Write an= 8 + (n-1)(3) as a function
Citrus2011 [14]

Answer:

The answer to your question is 3n+5

5 0
3 years ago
look at this equation and the steps used to solve it. Which answer is the best justification for step 1 of this solution
Julli [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Find the sale price when the original price is $37.00 and the discount rate is 44%.
nexus9112 [7]
Sale price = original price - discount
discount = 44% of original price = 44% of $37 = 0.44 x 37 = $16.28

Sale price = $37 - $16.28 = $20.72
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Can you please help me because I can’t do it right
    6·1 answer
  • Tiffany is packing her bags for her vacation. She has 8 8 unique toy animals, but only 4 4 fit in her bag. How many different gr
    7·1 answer
  • I need help with my math plz!!!
    14·1 answer
  • What is the solution set of |x – 4| + 7 = 4?
    9·1 answer
  • The local business will donate $5.00 for every 10 tickets
    7·1 answer
  • If 1 yard = 3 feet and 1 mile = 5,280 feet, how many yards are there in 4 miles?
    14·1 answer
  • Pls pls pls help!!!!!!
    12·1 answer
  • Simplify.<br> -2.(4) - 3. (-5)
    8·1 answer
  • In the word FLASHLIGHT what is the ratio of<br> vowels to total letters?<br> m.
    13·2 answers
  • Pls help !!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!