1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ludmilkaskok [199]
3 years ago
8

Please help me I can’t figure out how to solve

Mathematics
2 answers:
kirza4 [7]3 years ago
8 0
I don’t know how to do it,, but use photomath, it’s perfect for these type of questions
denis-greek [22]3 years ago
8 0

Answer: The answer is 20

Step-by-step explanation:

x-9.5=10.5

  +9.5  +9.5

10.5+9.5=20

20-9.5=10.5

I hope this helps if so please mark brainliest

You might be interested in
What is the approximate area of rectangle GHIJ?<br> A: 902<br> B: 434<br> C: 672<br> D: 784
Julli [10]

Answer:

B. 434

Step-by-step explanation:

sorry for the late response! it’s 434. I worked out the problem & took the test, B is the correct answer.

4 0
3 years ago
Please help!! <br> it says what I wrote is too short so
kvv77 [185]

Answer:

50 cents The red on the right end.

Step-by-step explanation:

Let the chocolate chip cookies = x

Let the jumbo popcorn = y

Julie

y + 2x = 5

Marvin

y + 4x = 6                  Subtract

-2x = - 1                     The y's disappear. You are left with 1 dollar (negative). Divide by - 2

-2x/-2 = - 1 / -2

x = 1/2

x  = 0.5 or 50c

Each cookie costs 50c

3 0
3 years ago
Please show/explain how you found the answer
KATRIN_1 [288]
H=3.4s- start with the problem
20=3.4s- substitute the known number(s)
20/3.4=3.4/3.4 s- divide both sides by 3.4
The answer is about 5.88, your answer should be between 5 and 6
3 0
4 years ago
2x^3+4x^2+8x Factor the polynomial. solve with steps
Misha Larkins [42]
You can find the answer with the steps in the app(cymath)
5 0
3 years ago
A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food?
DiKsa [7]
I feel like it the answer is A
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What division equation is related to the following multiplication equation 3 x 4 = 12
    15·2 answers
  • I don't understand this one.
    15·1 answer
  • 32 gal/min= how many qt/h
    15·1 answer
  • 104 2/3 written as a decimal?
    6·2 answers
  • How do variables help you model real-world situations? Give an example of a model that uses variables and explain how it helps p
    6·2 answers
  • Please only respond if you know the answer I have this and more due at 12:59 (ignore the third tab lol)
    10·2 answers
  • Plz help due tomorrow
    9·1 answer
  • Use all the six numerals 4, 5, 6, 7, 8 and 9 to form two 3-digit even numbers whose sum is smallest, and what is the sum? ​
    12·1 answer
  • What number is missing from the data set if the mean is 16? 14 12 19 X
    14·1 answer
  • Rita owed her brother $15 after her birthday she was able to pay him back and still had $45 how much money did Rita receive for
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!