1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Julli [10]
2 years ago
10

If sam can eat 4 pies in every 1/3 minute how many pies per minute can sam eat

Mathematics
2 answers:
ANTONII [103]2 years ago
6 0
12. 1/3 of a minute is 20. 20, 40, 60. 4 x 3 = 12.
Ann [662]2 years ago
5 0

Answer: 12

Step-by-step explanation: 4x3= 12 hope it helps! :)

You might be interested in
Devon is trying to find the unit price on a 6
Inessa [10]
No, she's not. If each energy drink's unit cost was just over $2.00, and there are 6 drinks in a pack, then that's at least $12.00 right there, but the entire 6-pack is on sale for only $2.99. She should find the correct price by dividing $2.99/6, resulting in about $0.50 per drink
8 0
3 years ago
CO
8090 [49]

Answer:

A( multiply both sides by 6)

As seen , the L.C.M is 6 so to do away with the fractional form, we will multiply by 6

5 0
3 years ago
. Both problems have to have the same numerical answe
serg [7]
……….. I’m sorry need points
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Lauren bikes 4/3 miles in 1/10 hour.how long does it take her to bike one mile
lisabon 2012 [21]

Answer:

3/40 hours

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
X^2/3=12
Elan Coil [88]

Answer:

this is easy. all you have to do is multiply the denominator (3) by the outside number (12) to get 36. this leaves the equation being x^2 = 36. now you just find the square route of 36 (which is 6).

Step-by-step explanation:

x^2/3 = 12

12 x 3 = 36

x^2 = 36

/36 = 6

x = 6

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Calculate Income Elasticity of Demand Question Suppose that when the price of cream cheese rises by 10%, the quantity of bagels
    6·1 answer
  • George and his dad are planning to attend the state fair. An adult ticket is $19.00. The price of an adult ticket is one third t
    7·2 answers
  • Select all of the following that represent the exact solutions of sin(x)=sqrrt3/2
    14·1 answer
  • Anyone want to help with 6?
    13·1 answer
  • Whats the solution to this problem
    6·1 answer
  • Simplify each expression involving signed numbers.
    10·1 answer
  • The Product of 2 rational numbers with different signs is a _________ number
    8·2 answers
  • Solve:<br> -1/4a - 4 = 4
    5·2 answers
  • GIVING BRAINIEST IF CORRECT!!<br><br> Find rad 45 + rad 18
    12·1 answer
  • Pls answer this ! The picture is below ! I begging you pls
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!