Answer:
(12,-1)
Step-by-step explanation:
just be nice and dont call no one an idiot
Find the unit costs and compare them:
$1.99
---------- = $0.199/oz
10 oz
$2.99
-------------- = $0.17/oz
18 oz
Clearly, the 18 oz bag for $2.99 is the better buy, at $0.17/oz versus $0.199 oz for the 10 oz bag for $1.99.
R2-4r-77 = (r-11)(r+7)
r has to be greater than 11 in order for the formula to represent the area of a rug since a side length cannot be less than or equal to 0.
Answer:
Step-by-step explanation:
360 - because a right angle is 90° and there are 4 right angles in a circle , 90 x 4 = 360