1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sonja [21]
3 years ago
9

Which of the following represents a geometric sequence?

Mathematics
1 answer:
konstantin123 [22]3 years ago
5 0
Where is the rest of the question/answers????
You might be interested in
PLS ANSWER!!!!!!!!!!!! Mrs. Cardona has 23 of a pan of lasagna left. She wants to divide it into 6 equal pieces for her family.
olya-2409 [2.1K]

Answer:

1/9 pan of lasagna

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of f(3) in the function below?
Pani-rosa [81]

Answer:

B.3/2

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help asap Two vertices of a polygon are (7, −18) and (7, 18) . What is the length of this side of the polygon?
Pavlova-9 [17]
You just need to find distance between two points
d=\sqrt{(y2-y1)^2+(x2-x1)^2}
d=6

6 0
3 years ago
Rose and Andrew are financing 128,000 to purchase a condominium. They obtained a 15 year fixed rate loan with a rate of 5.05%. T
anzhelika [568]

Amount Financed(P) = $ 128,000

Time = 15 year

Rate of interest= 5.05%

Amount after 15 years translates to,

{\text{Using the formula}} P(1+\frac{R}{100})^n\\\\ 128,000(1 +\frac{5.05}{100})^{15}\\\\ =128,000 \times (1.0505)^{15}\\\\=128,000 \times 2.0938\\\\=268,009.890

Rose and Andrew has taken four points to lower their rate to 4.81% .

   Amount after 15 years translates to, if rate of interest is 4.83 %

{\text{Using the formula}} P(1+\frac{R}{100})^n\\\\ 128,000(1 +\frac{4.83}{100})^{15}\\\\ =128,000 \times (1.0483)^{15}\\\\=128,000 \times 2.0290\\\\=259713.0404

Cost of four points = 268,009.890 - 259,713.0404

                = $8296.8496

3 0
3 years ago
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.<br><br> $5.99 for 19 lb
sveta [45]

Answer:

0.315 per lb

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation showing that the distance traveled on the first day plus the distance traveled on the second day is equal to 4
    8·2 answers
  • I WILL UPVOTE!!!!! To make 1 1/2 dozen muffins, a recipe uses 1 cup of sugar.
    8·1 answer
  • 100 children attended a play on the trip 0.6 were girls. Which fraction represents the number of boys on the trip
    8·1 answer
  • Identify the multiplication property used in the equation 7x2=2x7
    7·1 answer
  • What information can be used to compare linear relationships? Explain why.
    5·2 answers
  • .)A bag has 7 red marbles, 8 blue marbles and 3 black marbles. What is the probability of picking a blue marble, replacing it, a
    5·1 answer
  • What is the solution of |2x + 3| = 3x + 5?
    8·2 answers
  • Which of the expressions are equivalent to the one below? Check all that apply.
    9·1 answer
  • Solve for x in the triangle. Round answer to the nearest tenth.
    12·2 answers
  • What is the surface area of a sphere with a radius of 12 units?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!