1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
allochka39001 [22]
3 years ago
6

What is one plus two

Mathematics
2 answers:
Ganezh [65]3 years ago
8 0
OH I KNOW ITS 3 BECAUSE 1 FISH PLUS 2 FISH IS 3
Ugo [173]3 years ago
4 0
The answer for 1+2 is 7.2
You might be interested in
List one way a parallelogram and a rhombus are different
serious [3.7K]
The rhombus has equal side lengths while the parallelogram doesn't have equal side lengths.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which inequality describes the graph
MaRussiya [10]

Answer: x > 1

Step-by-step explanation: check image

6 0
2 years ago
6 − x = −12<br><br> A) -18<br><br> B) -6<br><br> C) 0<br><br> D) 18
Leya [2.2K]

Answer: D) 18

Step-by-step explanation:

6 - x = -12

Subtract 6 from both sides.

-x = -18

Divide by -1 on both sides so as to isolate x.

x = 18

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me with the correct answer
garri49 [273]

Answer:

Literally do

a^2+b^2=c^2

not that difficult man

8 0
3 years ago
Solve the equation -20=-4x-6x​
asambeis [7]

Answer: x = 2

Step-by-step explanation:

First you add -4x and -6x to get -10x. Then you will have -20 = -10x. So you divide both sides by -10 to get 2 = x

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve similar triangles (advanced)
    7·1 answer
  • The Jensen family took a road trip in September.the dad fills up the tank,he records the miles on the SUV as 24,033.he pays $83.
    8·1 answer
  • In a survey of 1,000 television viewers, 40% said they watch network news programs. For a 90% confidence level, the margin of er
    11·1 answer
  • 6 minus twice a number is less than or equal to 100. What is the solution of the inequality?
    8·1 answer
  • A pakage of 5 pairs of inclated gloves cost $29.45 what is the unit costof the pairs of gloves
    10·1 answer
  • Which is the correct answer?
    8·1 answer
  • MULTIPLE CHOICE QUESTION PLEASE HELP
    11·1 answer
  • 4m + 7 = -3m + 49 what does this
    8·2 answers
  • Solve for : 6−11−13&lt;7−5
    7·1 answer
  • The box plot below shows the total amount of time, in minutes, the students of a class surf the Internet every day:
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!