The answer is 3 because if you were to round 2.9 the next whole up from that is 3
Answer:
$156 for 4 g
I did not rally understand how you worded your question so sorry if I got it wrong! <3
Step-by-step explanation:
$156 for 4 g =
$156 / 4 = $39 dollars for 1 g
$280 for 7 g =
$280/7 = $40 dollars for 1 g
Answer:
F = 0.49241
Step-by-step explanation:
check the attached file, for the test statistic, I believe it helps you out.
Per means divide. So..
Step 1. Find ur equation. 63\3
Step 2. Solve ur equation. 63\3 = 21
I think thats right.
Answer: 540
Step-by-step explanation:
To solve this expression, we use PEMDAS to solve it.
-9*-6= 54
54*10=540