Give the unit rate for the better deal.
$156
4 g
or
$280
7 g
2 answers:
Answer:
$156 for 4 g
I did not rally understand how you worded your question so sorry if I got it wrong! <3
Step-by-step explanation:
$156 for 4 g =
$156 / 4 = $39 dollars for 1 g
$280 for 7 g =
$280/7 = $40 dollars for 1 g
Hi there!
$156 for 4g= $156*4 =$39 dollars for 1g
$280 for 7g = $280/7 = $40 dollars for 1 g
Final Result: $156 for 4g
You might be interested in
I think x would equal 7 because when y=75 and x=25, x is one third of y so one third of 21 is 7
Answer: 6/8 or 3/4 or 0.75
Step-by-step explanation:
25.3-22.25 = 3.05
What percent of 22.25 is 3.05?
22.25x = 3.05
x = .1370786517
It's marked up 13.7%
Answer:
Step-by-step explanation:
h(x+1) = ( x + 1 - 2)²
= (x -1)²
Answer:
A
Step-by-step explanation:
move decimal two places to get percent
2.25 = 225%