Answer:
x = -3 and x = -2
Step-by-step explanation:
-3 +3 = 0
-3 + 3 = 1
thus that means 0 + 1 = 1
Answer:
The answer is D.
Step-by-step explanation:
The difference between each term is 4.
-2 - (-6) = 4
2 - (-2) = 4
6 - 2 = 4
10 - 6 = 4
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Answer:
Inequality Form:
y<2
Interval Notation:
(−∞,2)
The answer your looking for is: y<2
Answer:
Step-by-step explanation:
Put it into y=mx+b form and use substitution.