Answer:
The answer is 5
Step-by-step explanation:
In the commutative property, the equation goes a+b=b+a
so replacing a/b, 5+7=7+5
hope this helps! :D
$37,500 profit
To solve this, find the unit rate by dividing 2500 by 20. This will get you an average of $125 profit made per product sold. Then multiply that by 300 (the number of products sold in total) to get your answer of $37,500 profit total.
Answer:
9.07 >9.008
Step-by-step explanation: