Answer: 2.7 or in money form $2.70
Step-by-step explanation:
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59
Answer:
The metric unit used for milk is the liter, L.
The answer is C. . . . . . . . . . . . .
Answer:
6.12
Step-by-step explanation:
tan 27≈0.51
Know that tan=
0.51=
Multiply 12 on both sides
6.12=x