1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
murzikaleks [220]
2 years ago
14

What is 19 divided by 20 using long division & decimals?

Mathematics
1 answer:
andrew-mc [135]2 years ago
3 0

Answer:

0.95

(Don't have paper, because I accidentally threw away paper )

You might be interested in
Plz need help like now plz
nika2105 [10]
T) -7x+10y=20. M) -3x+y=-2 - ,
2(8x-5y)=35(2) -1(x+y)=-6(-)

-7x+10y=20. -3x+y=-2
16x-10y=70. -x-y=6

9x=90. -4x=4
[x=10] [x= -1]

-7(10)+10y=20. -3(-1)+y=-2
-70+10y=20. 3+y=-2
10y=90. [y= -5]
[y=9]
7 0
3 years ago
A movie theater is holding a contest for people who are in line before 10 p.m. The people who are within three places of the 99
pav-90 [236]

Answer:

|x-99|<3

Step-by-step explanation:

|x-99|<3

4 0
3 years ago
Are angles congruent when their side measures are the same
Mkey [24]

Answer:

I don't believe so because congruent shapes are exactly the same but a side measurement could be the same on a square and a triangle but those aren't congruent shapes


I hope this helped!


4 0
3 years ago
Is the gsce foundation maths paper difficult or straight forward?
Sati [7]

Answer:

depends on how you understand math.

6 0
3 years ago
A $170.00 item is marked down by 10%.
kotykmax [81]

Answer:

The new price is $153

Step-by-step explanation:

10% 0f 170 is 17

170-17=153

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the masure of angle C? I am not sure what the answer is. Please help.
    6·2 answers
  • Can someone please answer. There one problem. There's a picture. Thank you!
    11·2 answers
  • 1. What are the mean, median, mode and range of the data set given the altitude of lakes in feet:
    13·1 answer
  • Guys please I need your help
    8·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • Use variables to write an equation that represents the relationship between the time x and the distance y . A person runs 175 ya
    10·2 answers
  • Graph<br><br> y−5=43(x−5) <br><br> help quick
    10·2 answers
  • A gain of five meters​
    11·1 answer
  • Help plzzzzzzzzzzzzzzzz
    10·1 answer
  • One-fourth of a number increased by thirteen is less than two.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!