Answer:
76
Step-by-step explanation:
arrange the data set from least to greatest:
16, 31, 55, 61, 92
Range = Highest value - Lowest value = answer
Range = 92 - 16 = 76
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
Answer:
If we want our ratio to stay the same (3 to 5), we'll need to pair a set of 3 blue tacks with every set of 5 red tacks. In a group of 50, we can make 10 groups of 5 red tacks, so we'll also need 10 groups of 3 blue tacks, which gives us a total of 30 blue tacks
It has everything a sentence needs. Complete sentence.
The answer is d lol have a good day