Salutations!
Insert brackets to make this calculation right 4x2+5-3
The brackets should be inserted outside 2+5. If you add brackets outside teh rest of the numbers the calculation would not make sense.
4 × (2 + 5) - 3
Hope I helped (:
have a great day!
There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
Answer:
idk
Step-by-step explanation:
Alright so
Surface area = (width x height) + (length x width) + (length x height) + (length x side)