Answer:
She spent 142.65 for baskets, 252.50 for flowers and 185 * 0.07 or 12.95 for ribbons for a total outlay of 408.10. Since she made 30 baskets, that is 408.10/30 = 13.60 1/3 per basket.
If she sold all 30 for 25.99 each, that is 779.70 for a profit of 361.60
Step-by-step explanation:
:)
Answer:

Step-by-step explanation:

Answer:
10
Step-by-step explanation:
Remove parentheses.
|9+1|
Simplify 9+1 to 10.
|10|
simplify
10
10x + 35
If it is just the sum then it is this.