You have to do 2h up, halph an hour parallel
, and then a line more vertical than the 2h, then parallel the time he is on the top, and then a line down that stops parallel for some time in the middle and then a line down to the bottom.
There you are almost but you have to do it with better measures.
<h2>
Hello!</h2>
The answer is:
The correct option is the second option:

<h2>
Why?</h2>
We are given the following expression:

Now, solving we have:
First solution:

Second solution:

Hence, we have that the correct option is the second option:

Have a nice day!
Wait do you need help or no
Multiply the first equation by -1 to get -4x - y = --5
Then add the second equation 3x + y = 3
+ ____________
-x = -2 or x = 2
then plug in 2 for x in one of the equations and solve for y 4(2) + y = 5
8 + y = 5
Subtract 8 from both sides y = -3
So x = 2, y = -3 or (2,-3)
Answer: $4.50 for 9 apples
Step-by-step explanation: To find out how much it is for 1 apple, we need to find the unit price of 1 apple which is the cost per apple.
Since we know that it costs $4 for 8 apples, to find the cost for 1 apple, we need to divide 8 into $4 or 4 divided by 8 which is 0.5 of 50 cents per apple.
Since we know that it costs 50 cents per apple, to find the cost for 9 apples, we will need to multiply .50 by 9.
(.50) (9) = 4.50
Therefore, it will cost $4.50 for 9 apples.