1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikdorinn [45]
3 years ago
9

List from lowest to highest!

Mathematics
1 answer:
Ugo [173]3 years ago
5 0

Answer: 9 under root 6

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Nate's quiche is cut into 7 equal parts. Only 3/7 of the quiche is left. He wants to give 3 friends an equal part. Write 3/7 as
AleksandrR [38]
It will equal 3 because
7/1×3/7 will equal 3
5 0
3 years ago
You and three friends go to the town carnival. You have a coupon for $20 off that will save your group money! If the total bill
Lunna [17]

Answer:

30 that singular tickets for each friend and if your asking for total it would be 120. :)

Step-by-step explanation:

They paid 100 but they had a 20$ off coupon, this means the orignial total would be $120 so 120 divided by 4 (there's four people) = $30 each :)

hope this helped

5 0
3 years ago
Simplify: sin(pi/2 - x)csc x
Mnenie [13.5K]

Answer:

I hope this helped!

7 0
4 years ago
What is 0.002 1/10 of
ki77a [65]
<span>0.002 1/10 of what
=> 1/10a = 0.002
=> Now, let’s multiply both sides with 10 to find the answer since we’re looking for the 1/10 of what number.
=> 10 x 1/10 a = 10 x 0.002
=>  a = 0.02

Thus, 0.002 is the 1/10 of 0.02 number.
let’s check if we have a correct answer.
To check just do the other way around, Divide our answer by 10.
=> 0.02 / 10
=> 0.002
Therefore, our answer is correct

</span>



5 0
3 years ago
Greg is practicing for a marathon to start he ran 2 miles around the track he wants to know how many yards this is how many yard
IgorC [24]

Answer:

3520 yards

Step-by-step explanation:

1 mile = 1760 yards

2 miles = 2(1760)=3520 yards

3 0
3 years ago
Other questions:
  • If you quadratic equation has two complex roots and one of the roots is x+2i, what is the second root?
    7·1 answer
  • Find the domain of the function: -2x(x-1)(x-2)
    13·1 answer
  • Mr. Eisner pays $888 for 6 nights in at hotel how much does Mr. Eisner pay per night.
    6·2 answers
  • Can someone help with a really simple median question? tbh i really don't know it :(
    10·2 answers
  • A 2-gallon jug of water costs $8.24. What is the price per quart?
    13·1 answer
  • Alexis divided a 1 3/4 pound bag of apples among 3 friends. how many pounds of apples did each friend receive?
    11·1 answer
  • 1.
    10·1 answer
  • Plz help me solve this algebra
    6·1 answer
  • For f(x) =
    9·1 answer
  • Will give Brainlist pls answer
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!