1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zielflug [23.3K]
3 years ago
12

Does anyone know if this is baby beta fish eggs or mold 14 points and brainliest

Mathematics
1 answer:
Gekata [30.6K]3 years ago
7 0

Answer:

mold

Step-by-step explanation:

Male betta fish will place the eggs into a bubble nest, which he will create. The baby betta fish will hatch in about three days. As they hatch, male betta fish will watch and remain under the bubble nest, catching any eggs that fall out. Once hatched, the babies are called "fry" and are very tiny.

You might be interested in
A survey of 11 students showed that 8 liked science, 7 liked mathematics, and 4 liked both. How many students just liked science
andreyandreev [35.5K]

Answer:

4 I guess..........not sure but my answer is 4

5 0
2 years ago
What are the possible values of x in x2 + 3x + 3 = 0?
stealth61 [152]
Hello,

x^2+3x+3=0\\

\Delta=9-4*3=-3\\

x= \dfrac{-3-i*\sqrt{3}}{2} \ or\ x= \dfrac{-3+i*\sqrt{3}}{2} \\


3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the percent of decrease on an item that went from $25 to $20?
Andrews [41]

The percent of decrease on an item that went from $25 to $20 is 5 percent.


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find all values of t such that t+4/t+5 = t-5/2t
ivolga24 [154]

Answer:

t cannot be -5 or 0 because these cause a 0 in the denominator and you cant divide by 0 that I'm aware of

3 0
2 years ago
Which equation is a point slope form equation for line AB ?
kolezko [41]
I think the answer is A
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A quadrilateral with vertices (-3,2),(-5,-4), (4,6), and (7,0) is dilated by a scale factor of 0.5.
    13·1 answer
  • A 16 ounce package of cereal cost $4.00? what is the unit cost
    8·2 answers
  • how many pounds of premium coffee beans thats $9.50 pounds should be mixed with 2 pounds of supreme coffee thats $11.75 pounds t
    15·1 answer
  • Find the value of x that satifies the equation sin (4x+14)° = cos (-3x + 73)°
    15·2 answers
  • !!!Plz help!!Choose the most appropriate name for the function described below.
    14·1 answer
  • Composite shapes find the total volume of the 3D shapes round to the nearest hundredth
    8·1 answer
  • Can someone help me draw this out to visualize it?
    15·1 answer
  • Please help I don’t understand how to solve this !
    6·1 answer
  • NEED IT NOW
    8·2 answers
  • How do you subtract fractions with like numerators
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!