1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anestetic [448]
2 years ago
6

7/12 x 4/6 simplest form​

Mathematics
1 answer:
fredd [130]2 years ago
6 0
3.8 repeating or 3 8/9 i think
You might be interested in
A rectangular gift box has dimensions that can be represented as shown in the figure. The volume of the box is 56w cubic inches.
suter [353]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
PLS HELP WILL MARK BRAINLIEST<br> Question 13
Alika [10]

Answer:

I think that the answer is D (13,20)

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do I do this problem I am stuck .
marta [7]
1) Add 9 to both sides. On the left side of the equal sign it will cancel out. on the right side of the equal sign because it is now a different sign equation you subtract -193 from 9 which equals -184
2) now you are left with to= -184
to get the variable by itself you need to divide both sides by 4. on the left side of the equal sign you have p by itself now , on the right you divide -184 by 4 and your answer comes out to be p= -46
3) p= -46 is your final answer!
7 0
3 years ago
A store has 7 red shirts, 15 black shirts, 13 white shirts, and 5 green shirts. Select the portion of the shirts that are black.
Natali [406]

Answer:

8/5 portion of black shirt is there

3 0
2 years ago
What is the end behavior of this radical? f(x) = 4 square root x - 6
Tanzania [10]

Answer:

I think you can answer it with a chart, I guess, of course I'm not sure‍♀️

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Help me solve this solution
    7·1 answer
  • Rewrite in simplest terms: 9(-9f-2)-9(5f+10)
    13·1 answer
  • 1. A ladder 17 feet long is leaned up against a house,
    8·1 answer
  • Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for $ 3.60. What is the unit price?
    9·1 answer
  • Solve _+_+_=30 using odd numbers​
    12·1 answer
  • 46+ 2/7w<br> w= -1/2<br> You don't need to show your work
    13·1 answer
  • A new club sent out 288 coupons to boost sales for next year's memberships. They provided 5 times as many to potential members t
    15·1 answer
  • Glve the position of E on this number line. -- 1 Write a fraction for your answer. 昌 口号 Х ?​
    15·2 answers
  • Solve the equation and enter the value of x below.<br> 8x + 11 = 35
    15·2 answers
  • If you were writing a two-column proof proving that ANQP APON, which of the following statements would have
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!