1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mario62 [17]
2 years ago
12

Please help asap I HV a time​

Mathematics
1 answer:
nikdorinn [45]2 years ago
8 0

Answer: 382

Just add 300+70+12 and you get 382

You might be interested in
What does 1+1 equal i need help
masya89 [10]
The answer is 2 duh but it also equals window :)
3 0
3 years ago
What was edwin average rate of jogging in miles per hour​
Svetach [21]

Answer:Edwin average rate of jogging in miles per hour is

2 miles per hour

At the end of 30 min Edwin completed the track 3 times before Jose.

Step-by-step explanation:

Hope this helps

6 0
3 years ago
The minute hand of a clock is 6 inches long. How far does the tip of the minute hand move in 25 minutes?
STatiana [176]

Answer:   5π inches

Full circumference:   2πr = 2π6 = 12π inches

60 minutes in a full circle

25 minutes:  \frac{25}{60}*12π = 5π

3 0
3 years ago
Turn -6 13/15 as a decimal
barxatty [35]
-6.867
You do 13 divided by 15 the plug in the -6 in the front
7 0
3 years ago
2. Aaron baked two identical cakes. He cut one into 9 equal slices and the other into 19 equal slices.
Svetlanka [38]

2/3 x 9 = 6 slices

1/3 x 18 = 6 slices

Hence they give the same number of slices.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Each pail of plaster covers 90 square feet of ceiling. What is the least number of plaster you would need to buy to cover the ce
    11·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    9·1 answer
  • James's T-shirt business uses the demand function P= -Q+31 and the
    7·1 answer
  • Marvin washes 10 1/2 crates in 3/4 hours. At this rate how many crates can he wash in one hour?
    11·1 answer
  • PLZ HELP ASAP!!! Will give brainlest ❗️❗️❗️❗️
    15·2 answers
  • Alice stand at point A and looks at the top of a 17.8 m tree TB, such that her line of sight makes an angle 38° with the horizon
    7·1 answer
  • Can we<br> multiply these two monomials? (4x^2)(-2b^3a)
    10·1 answer
  • A easy question help.
    10·2 answers
  • Amy paid $69.32 for a pair of running shoes during a 25% off sale. What was the regular price?
    7·2 answers
  • The camping supply store sells bags of charcoal in a 20 pound size for 5.79 the same brand sells a 50 pound size for 14.29 Wich
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!