68.32 divided by 2.8 is 24.4. I hope this helps!
The unit rate is $1.25 per pound
Hello. In order to solve this problem, you need to write an equation. Hence, you determine this equation:
8 + 2x = 8(x-5)
8 + 2x = 8x - 40
8 + 40 = 8x - 2x
48 = 6x
x = 8.
Answer:
the answer will be +4 each time
Answer:
Step-by-step explanation:
f(x) = √(5 + 4)
f(x) = √(9) = √(3 · 3) = 3