1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hjlf
3 years ago
5

Please help this is due at 11:59

Mathematics
2 answers:
ANTONII [103]3 years ago
6 0

Answer:

i believe the answer is c

Step-by-step explanation:

tbh i dont have to explain cause you mainly have to just look at the graph

leonid [27]3 years ago
3 0
The correct answer is c
You might be interested in
A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2. What is the unit cost of each lemon in the bag? [ONLY PUT THE NUMBER ANSWER] *
Anna [14]

Answer:

0.4

Step-by-step explanation:

2/5 =0.4

The unit cost =0.4

6 0
3 years ago
Part A
Vika [28.1K]
I think the answer is 36π square inches, hope that help MLG  M8
6 0
4 years ago
Any altitude of an isosceles triangle is also a median of the triangle true or false ?
Svetach [21]

The altitude drawn to the base is the median and the angle bisector.

Answer is true

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following happens when 21.63 is multiplied by 103?
anastassius [24]
Answer: A
Because it is

7 0
4 years ago
6÷4(7+8)= 8-6(4+9)= 4÷8(9+3)=​
Zielflug [23.3K]

Answer:

<h2>6÷4(7+8) </h2><h2>= 22,5</h2>

<h2>8-6(4+9)</h2><h2>= 26</h2>

<h2>4÷8(9+3)</h2><h2>= 6</h2>

Step-by-step explanation:

<h2>6÷4(7+8)</h2><h3>= 6÷4(15)</h3><h3>= 1,5 × 15</h3><h3>= 22,5</h3>

<h2>8-6(4+9)</h2><h3>= 8-6(13)</h3><h3>= 2 × 13</h3><h3>= 26 </h3>

<h2>4÷8(9+3)</h2><h3>= 4÷8(12)</h3><h3>= 0,5 × 12</h3><h3>= 6</h3>

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Una casa de ropa tiene todos sus artículos en liquidación por cambio de temporada. El cartel de la puerta dice: 20% de descuento
    15·1 answer
  • Factor completely W^3-64
    9·1 answer
  • Is 3/4 equivalent to 8/12
    9·1 answer
  • Carla is baking brownies for the school bake sale. The batter fills a pan that is 20 cm long by 16 cm wide by 4.4 cm deep.Then,
    15·1 answer
  • A/k=w+v/b solve for k
    6·1 answer
  • Solve 6b - 1 = 4b + 11 for b.
    13·1 answer
  • How do you answer 5x+8=2x+3
    6·2 answers
  • Find the equation of the line that is parallel to the given line and passes through the given points Y=0.1 X -2;(-4,8)
    13·1 answer
  • Please answer the questions
    9·1 answer
  • Find the value of X.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!