Answer:
26.88/7 = $3.84 per ounce
Step-by-step explanation:
Answer:
x=21.5
Step-by-step explanation:
I had this question and got it right!
Answer:
Below.
Step-by-step explanation:
- tan 2x = -2tanx / (1 - tan^2x)
Using the identity tan^2x = sec^2x - 1 and substituting for tan^2x:
- tan 2x = -2 tanx / (1 - (sec^2x - 1))
= 2 tanx / ( - 1(sec^2x + 2))
= 2 tan x / (sec^2 x - 2)
X=13 . hope this helps you out